Blanki Phenix – 4 częściowe blanki muchowe Speedline

Najnowsza generacja blanków muchowych firmy Phenix zaprojektowana specjalnie dla polskich muszkarzy w innowacyjnej technologii Speedline.
Muchówki na tych blankach niezwykle łatwo i bez wysiłku nadają bardzo dużą prędkość lince uzyskując ekstremalne odległości rzutowe nawet podczas silnego wiatru.
Jednocześnie praca wędki jest płynna , progresywna i bez przesztywnień pomimo 3 złączy typu put over.
Bardzo niska masa blanków, znakomity balans i czułość pozwala na zbudowanie doskonałych wędek muchowych oraz ultra lekkich spinningów do mikro przynęt.FX96-4  Najlepsza konstrukcja w swojej klasie do łowienia jeziorowego jak również w rzekach do nimfy, suchej muchy i małych streamerów.
Jako spinning – do małych  woblerków jaziowych i lekkich jigów 0.8 -5g ,do metody boczny trok i drop shot oraz trottingu pstrągowego z kołowrotkiem typu inline.

FX108-4  Blank zaprojektowany głównie do łowienia na nimfę metodą żyłkową . Kapitalny do łowienia na  suche i mokre  muszki oraz klasyczne nimfy w metodzie pod prąd i na dalekie odległości.
Jako spinning do metody trottingu z kołowrotkiem typu centrepin lub typu inline w łowienie na mikro przynęty wzdręg,lipieni ,okoni i pstrągów.